"Polsko-Niemiecki Dzień Teatru” – pod tym hasłem 7 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole kolejny Dzień Języków Obcych. W tym roku temat imprezy związany był z projektem realizowanym wspólnie z niemieckim partnerem z Schulzendorf.

Na spotkanie przybyli: pan burmistrz Jerzy Fabiś, jego zastępca pani Marta Paron oraz przedstawicielka Rady Miejskiej pani Aleksandra Tomczak. Imprezę otworzyła i prowadziła organizatorka projektu pani Monika Milczyńska.

W pierwszej części widzowie przenieśli się do baśniowego świata braci Grimm i przekonali się, iż teatr nie nudzi. Uczniowie klas I c, II b i III a (Iga Krzystek, Alicja Wierzejewska, Zofia Jakuboszczak, Nikola Sip, Zuzanna FabiśJakub Zewar, Malina Flis, Zuzanna Jaskólska, Anna Przybyła, Iga Mikołajczak, Eliza Kluj, Konrad Karaś, Oskar Lewkowicz, Franciszek Piotrowski) zaprezentowali niemiecką wersję "Czerwonego Kapturka” ("Rotkӓppchen"), a dzieci z Niemiec "Frau Holle” ("Pani Zima"). Fantastyczna scenografia, barwne stroje i świetna gra aktorska dostarczyły wielu emocji. Wszyscy wykazali się doskonałymi umiejętnościami językowymi i artystycznymi. Inscenizacje nagrodzono wielkimi brawami, które były potwierdzeniem pozytywnego odbioru i uznaniem dla występujących.

 Drugą część stanowił barwny program edukacyjno-wokalny przygotowany pod kierunkiem pana Dariusza Budzika. Wystąpiły dzieci uczące się języka angielskiego. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa I a w utworze „Walking in the Jungle” oraz uczennica tej klasy Laura Zewar z włoską piosenką „Se Sei Felice”. Klasa I b przygotowała piosenkę „Wheels on the Bus”, uczniowie klasy II c  „The Ice Cream Song”, a klasa III a piosenkę „Every Monday”. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy IV a: Dominik Tomys oraz Piotr Szewczyk, którzy zaśpiewali utwór „My Castle", a tuż po nich piosenkę „Little Brother” wykonały Zofia Curzydło wraz z Aleksandrą Wojtkowiak. Na zakończenie  swój utwór zaprezentowała klasa IV b. Piosenkę  „My Best Friend” zaśpiewali Ewelina Patrzykąt i Alex Zewar, wspomagani klasowym chórkiem żeńskim.

Celem współpracy polsko-niemieckiej, prócz głównych założeń realizowanego przedsięwzięcia, jest nawiązanie przyjaźni dzieci. Po zakończeniu szkolnej imprezy na uczestników projektu czekał poczęstunek oraz wesoła zabawa na Akacjowym Ranczo. Integracja przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Projekt okazał się dobrym pomysłem i sprawił wiele radości. Goście serdecznie dziękowali za zaproszenie.

Święto języków zorganizowane zostało przez nauczycieli języków obcych: panią Monikę Milczyńską i pana Dariusza Budzika we współpracy z wychowawcami klas i rodzicami uczniów. Ogromnie dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za sfinansowanie projektu.

logo pol niem

 

 

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Konkursy szkolne

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Bieg Kargowiak 2019

Dnia 16-17.05.2019 odbył się XXI bieg przełajowy Kargowiak, zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kargowej.

Dzień Języków Obcych

"Polsko-Niemiecki Dzień Teatru” – pod tym hasłem 7 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole kolejny Dzień Języków Obcych. W tym roku temat imprezy związany był z projektem realizowanym wspólnie z niemieckim partnerem z Schulzendorf.

Festyn Ekologiczny

27 września 2018 r. uczniowie klas I-III i oddziałów zerowych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w Festynie Ekologicznym pod hasłem "Śmieci segregujemy – zdrowo żyjemy". Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i ich rodziców w zakresie postępowania z odpadami.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły