16 marca 2024 r. odbyły się Dni Otwarte w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie. Grupa uczniów z klasy 7b skorzystała z zaproszenia nauczyciela tej szkoły i wraz z paniami Moniką Milczyńską i Dominiką Krzystek wybrała się na konkurs językowy.

Quiz przygotowany przez dra Marka Laskowskiego był jednym z ciekawszych punktów tego sobotniego wydarzenia. Uczniowie z naszej szkoły (Iga Krzystek, Eliza Kluj, Zuzanna Fabiś, Alicja Wierzejewska, Anna Grześkowiak, Wiktor Kolecki) wykazali się bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Zajęli czołowe miejsca: pierwsze (Iga Krzystek), trzecie – piąte i siódme. Miło było widzieć naszych uśmiechniętych absolwentów w liceum. Zapoznali naszych siódmoklasistów z salami oraz propozycjami zajęć w ich szkole. Wspólne warsztaty edukacyjne sprawiły wiele satysfakcji, wzbogaciły o nowe doświadczenia i wiadomości. Przedsięwzięcie zakończyło się pięknym wykładem pana Marka Laskowskiego na temat nauki języków obcych oraz prezentacją dwóch projektów z języka niemieckiego przez uczniów liceum. Był to doskonały wstęp do przygotowań Dnia Języków Obcych w naszej szkole.

opr. Monika Milczyńska

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości na holu głównym szkoły odbył się apel przygotowany przez klasę 3 b z wychowawczynią Beatą Kozubską.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 października 2023 r. w Babimoście odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny chłopców i jedną dziewcząt.

Pożegnanie ósmoklasistów

Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 uczniów klas ósmych. W uroczystości wzięli udział tegoroczni absolwenci, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły