Nasza szkoła dołączyła do bardzo wartościowego wojewódzkiego happeningu „Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”, realizowanego z okazji obchodzonego 21 marca każdego roku Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa, których symbolem są dwie różne, kolorowe skarpetki.

Celami happeningu było propagowanie postawy szacunku i akceptacji wobec osób z Zespołem Downa, działania edukacyjne wśród lokalnej społeczności przez upowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania osób z Zespołem Downa, oraz promocja działalności organizatorów, m.in. w zakresie otwartości na potrzeby osób z Zespołem Downa.

Aby dołączyć do akcji musieliśmy utworzyć łańcuch kolorowych skarpetek, w co pięknie zaangażowali się uczniowie klas I-IV w czasie lekcji z wychowawcami, oraz podczas zajęć świetlicowych. Nasi uczniowie przygotowali 638 kolorowych skarpetek, które zawisły pod sufitem na łączniku szkoły na prawie 140-metrowym sznurze. Dodatkowy krótszy łańcuch zawisł nad wejściem do budynku.

Na znak solidarności z osobami cierpiącymi na Zespół Downa nasi uczniowie przyszli tego dnia w dwóch różnych, kolorowych skarpetkach.

Bardzo dziękuję wszystkim małym artystom, którzy przygotowali piękne skarpetki i ich wychowawcom. Dziękuję paniom Dominice Krzystek, Katarzynie Janik i Eulalii Konwie za utworzenie łańcucha z dostarczonych skarpetek. A łańcuch w ogóle by nie zawisł gdyby nie pan woźny, pan Ryszard Donat.

Anna Dulat

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości na holu głównym szkoły odbył się apel przygotowany przez klasę 3 b z wychowawczynią Beatą Kozubską.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 października 2023 r. w Babimoście odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny chłopców i jedną dziewcząt.

Pożegnanie ósmoklasistów

Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 uczniów klas ósmych. W uroczystości wzięli udział tegoroczni absolwenci, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły