Uczniowie klasy 5 a w ramach lekcji języka polskiego wykonali makiety tajemniczego ogrodu. Inspiracją była powieść Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”. Uczniowie pobudzili wyobraźnię i z wielkim zapałem i poczuciem humoru wykonywali niespotykane własne projekty tajemniczego ogrodu.

  Do zrobienia makiet wykorzystali pudełka, bibułę, papier kolorowy, kamyki, piasek, żywe kwiaty, patyki, plastelinę, gałązki, gąbki, plastikowe figurki itd. Innowacyjna metoda pracy z lekturą bardzo spodobała się uczniom,  sprawiła, że treść omawianej  lektury stała się im bliższa. Uczniowie przyznali, że praca nad projektem przysporzyła im wielu emocji, a w niektórych nawet przypadkach zaangażowane były całe rodziny. Najlepsze prace zostały nagrodzone ocenami z języka polskiego.

1

2

Kalendarz szkolny

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dokumenty

Archiwum

Warto przeczytać

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości na holu głównym szkoły odbył się apel przygotowany przez klasę 3 b z wychowawczynią Beatą Kozubską.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 października 2023 r. w Babimoście odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny chłopców i jedną dziewcząt.

Pożegnanie ósmoklasistów

Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 uczniów klas ósmych. W uroczystości wzięli udział tegoroczni absolwenci, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście.

Jak co roku 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę.

Powitanie wiosny 2019

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań związanych z tym wielkim narodowym świętem, a uczniowie aktywnie włączyli się w ich realizację.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Nasza szkoła obchodziła siedemdziesiąte urodziny! Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek 24 kwietnia...

Jubileusz 70-lecia szkoły